Xorazm viloyati,Shovot tumani, Bunyodkor mahallasi, Usta Sodiq ko'chasi, 24-uy
VAZIRLAR  MAHKAMASINING  2024-YIL  6 –MAYDAGI  263-SON QARORI  BILAN  SIFATLI  TAʼLIMNI  TAʼMINLASHDA  IJOBIY NATIJALARGA  ERISHAYOTGAN  UMUMIY   O`RTA TAʼLIM MAKTABLARI  RAHBARIYATI  HAMDA OʻQITUVCHILARIGA USTAMA  BERISH  TARTIBI TOʻGʻRISIDA NIZOM TASDIQLANDI.
Siyosiy2024/2025 oʻquv yilidan boshlab oʻqitish va bilimni baholashning yangi tartibini samarali joriy etgan, oʻquvchilari ijobiy koʻrsatkichlarni qayd etayotgan umumiy oʻrta ta’lim maktablari rahbariyati hamda oʻqituvchilariga ustama berish tartibi joriy etiladi.
Rahbariyati va oʻqituvchilari ragʻbatlantirishga tavsiya etilgan umumiy o'rta ta'lim maktablari roʻyxati har oʻquv yili yakunida eʼlon qilinadi hamda keyingi bir oʻquv yili davomida ushbu maktabning oʻqituvchilariga mazkur qarorga muvofiq rahbariyati hamda oʻqituvchilarning tarif stavkasiga nisbatan 40 foizgacha ustama beriladi.